Svježe vijesti:

Sloboda odigrala neriješeno na Grbavici - Tuzla City pobijedio ekipu Mladosti na Tušnju

Željezničar je na Grbavici dočekao Slobodu, a utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 2:2.

„Čestitam Željezničaru na fer i korektnoj igri. Povukli smo se nakon vodstva, ali ovi momci imaju karakter i obavezu prema našem klubu i to su odradili na dostojanstven način“, poručio je nakon derbija Gradimir Crnogorac, šef struke FK Sloboda, te dodao:

„Nama slijede još četiri teške utakmice i treba gledati prema gornjem dijelu tabele. Stalno ponavljam: Danas smo imali šest igrača ispod 21 godine, na njima je da rade još jače i da nastave ovim tempom!“.

Tuzla City je nastavio uspješan niz duela protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja, koja je danas savladana na Tušnju sa 1:0 u okviru 15.kola M;tel Premijer lige BiH.

Ključni momenat na utakmici se dogodio u 18.minuti susreta, kada je mrežu Mladosti pogodio Badji.

Trener Bašić je u ovaj meč ušao sa trojicom u zadnjoj liniji koju su činili Morris, Karjašević i Kostić, na bočnim pozicijama Nukić i Rugašević, u vezi Nikolić, Džafić i Džafić te u vrhu napada Ubiparip i Badji.

Na prvo uzbuđenje se čekalo 14 minuta. Badji je sa 16 metara šutirao ali je pogodio Ubiparipa.

Dva minuta kasnije Nikolić i Maksimović brzo izvode korner, ali na centaršut ovog drugog, kasni Kostić.

U 18.minuti 1:0. Nikolić je izveo korner do Maksimović, ovaj odigrao povratnu za Nukića nakon čije šuta se lopta u gužvi odbija do Badjija, a tamnoputi napadač Plavih vrhom kopačke sa pet metara pogađa za radost Tuzlaka.