Svježe vijesti:

Vodostaj jezera Modrac porastao 77 cm u poslednja 24 sata

Rijeka Spreča

Vodostaj na brani akumulacije jezera Modrac jutros u 06:00 sati bio je 199,26 m.n.m., što je 74 cm ispod tačke preljeva (tačka preljeva je 200 m.n.m.). U odnosu na mjerenje jučer u isto vrijeme nivo je viši za 77 cm. Ispust kroz temeljne otvore iznosi 75,4 m3/sek

Jučerašnje bujične poplave prouzročile su velike probleme uvećini naselja općine Lukavac kao i u samoj gradskoj jezgri.

U protekla 24 sata PVJ Lukavac je imala 15 intervencija na crpljenju vode zbog poplava u naseljima Lukavac Grad, Huskići, Hrvati, Bokavići, Bistarac, Koksara.
Podsjećamo: 


Iz Općinskog štaba Civilne zaštite Lukavac apeluju na stanovništvo da za piće ne koriste vodu sa izvorišta u dijelovima naše Općine u kojima je došlo do plavljenja.

Prema informaciji iz OŠ CZ Lukavac prestankom padavina stabilizuje se stanje na području naše općine .

U poslijepodnevnim satima održana je vanredna sjednica općinskog štaba CZ te su donešene određene odluke i naredbe vezane za provođenje aktivnosti po pitanju vanrednog stanja (koje je na području općine Lukavac na snazi već mjesec dana )u cilju sanacije postojećeg stanja i provođenja preventivnih mjera kako bi posljedice poplava koje su danas zadesile općinu Lukavac bile što manje.

Vezani članak:

BUJIČNE POPLAVE ZADESILE OPĆINU LUKAVAC