Svježe vijesti:

Jakub Mahovkić - Nćemo dozvoliti da Lukavac postane GRAD SUMRAKA - NE ŠLJAČIŠTU


Jučer su u Tuzli održani sastanci lokalne vlasti na čelu sa načelnikom općine Lukavac dr Edinom Delićem sa ministrom Prostornog uredjenje i zaštite okoliša TK. te sastanak u gradskoj Upravi grada Tuzla, a povodom izmjene prostornog plana te izgradnje šljačišta dobrim dijelom na području općine Lukavac.

Donosimo komentar gospodina Jakuba Mahovkića


Jučer su održana dva veoma važna sastanka na temu borbe protiv izgradnje šljačišta i pepela iznad Bistarca odnosno grada Lukavca.  Prvi sastanak je održan kod ministra Prostornog uređenje i zaštite okoliša TK. Na navedenom sastanku smo ponovili jasan stav da se građani općine Lukavac zajedno sa lokalnom vlašću protive izgradnji šljačišta na pomenutoj lokaciji. Svi oni koji su eventualno sumnjali, mada ja nisam, na ovom sastanku načelnik Edin Delić je uz iznošenje svih argumenata jasno naglasio, ako bude bilo potrebe da će stati na čelo ispred građana općine Lukavac u ovoj borbi i povesti ih pred nadležne institucije pa i na sjednicu skupštine TK ukoliko se ovakav prijedlog izmjena Prostornog plana nađe na dnevnom redu. Drugi sastanak je održan u gradskoj Upravi grada Tuzla na kojem su pored predstavnika iz naše općine prisustvoli i predstvanici nadležnih službi grada Tuzla i predstavnici CEE Tuzla. Obzirom da je poznat stav gradske uprave Tuzla i građana Tuzle da se takodje protive izgradnji šljačišta na ovom području, dogovorene su dalje zajedničke aktivnosti i kordinacija u ovoj borbi. Vjerijem, oštricom koju će činiti sve političke opcije, predstavnici lokalne vlasti Lukavca uz podršku snage građana možemo ostvariti pobjedu i spriječiti izgradnju šljačišta iznad našeg grada, jer ubjeđen sam da bi u suprotnom naš grad postao GRAD SUMRAKA.

LTK-INFO.COM