Weather (state,county)

Svježe vijesti:

Džudo klub Lukavac European Top Judo Tournament “Borsa Open”

Drugog dana Internacionalnog džudo turnira “Borsa Open”, koji spada u jedan od najjačih turnira za djecu u Evropi (European Top Judo Tournament), na kome je učestvovalo više od 1100 takmičara iz 31 države, takmičari džk “Lukavac” su osvojili dvije medalje: jednu srebrenu i jednu bronzanu. Prvog dana takmičenja lukavački džudisti su osvojili jednu zlatnu medalju.

• Srebrenu medalju 🥈 je osvojio ANES TUFEKČIĆ u kategoriji st.pionira -34kg. Anes, iako još uvijek mlađi pionir, uspio je osvojiti medalju u starijoj uzrastnoj kategoriji, što je svakako veliki uspjeh za našeg mladog džudistu.

• Bronzanu medalju 🥉 je osvojila AJLA MUJIĆ u kategoriji st.pionirki +63kg. Ajla je inače državna prvakinja i velika nada lukavačkog džudo-a.

• DALAL ODOBAŠIĆ je kao mlađa pionirka nastupila u kategoriji starijih pionirki -63kg i sa tri pobjede zauzela 5.mjesto. Prvog dana takmičenja Dalal je osvojila zlatnu medalju u svojoj uzrastnoj kategoriji.

Čestitamo našim takmičarima na odličnim rezultatima sa turnira koji je Evropskog značaja.