Svježe vijesti:

Posljedice nevremena na području Općine Lukavac: Poplavljeni stambeni objekti FOTO / VIDEO


Nakon obilnih kišnih padavina u protekla dva dana došlo je do izlijevanja lokalnih potoka i rijeka na području Općine Lukavac usljed čega je poplavljeno i ugroženo nekoliko stambenih objekata u Orahovici, Turiji, Dobošnici, Berkovici i ostalim mjesznim zajednicama, a aktivirano je i nekoliko klizišta.

Služba Civilne zaštite Općine Lukavac i općinski načelnik Dr. Edin Delić obišli su mjesne zajednice i mještane kojima su obilne kišne padavine u proteklim danima izazvale nove probleme i podsjetile na dešavanja koje su pogodile Lukavac u maju 2014. godine.

Mnogi građane naše općine noć su proveli vani pokušavajući spriječiti prodiranje vode u svoje domove.

Pogledajte dio fotografija iz arhive načelnika Edina Delića, snimljene tokom obilaska ugroženih područja, kao i video prilog RTV Lukava, vrijedne ekipe koja svakako zaslužuje poštovanje na požrtvovanosti u radu i praćenju svih događanja na našoj općini.
RTV Lukavac
LTK-INFO