Weather (state,county)

Svježe vijesti:

DRUGA LIGA F BiH (SJEVER) Pobjeda Prokosovića, remi Svatovca i poraz Radničkog obilježili 18. kolo

Foto : Arhiv

Druga liga FBiH:

Mečevima 18. kola u srijedu su nastavljena  uzbuđenja u Drugoj nogometnoj ligi FBiH grupa Sjever.

Nogometaši  Prokosovića, na stadionu Omerovićka,  dočekali su Dizdarušu i slavili minimalnu pobjedu 1:0. Stijelac pobjednosnog pogotka bio je Salkić u 58. minuti susreta.  Fudbaleri  Lukavačkog Radničkog poraženi su u Kalesiji kod domaće Bosne sa 2:1.  Radnički je poveo u 9. minuti pogotkom Junuzovića, na 1:1 izjednačio je Mujkić u 74. Minuti. Isti  igrač  je, četiri  minute prije kraja,  pogodio za 2:1. Nogometaši  Svatovca  iz Poljica odigrali su neriješeno u Malešićima kod domaće Mladosti. Pogotcima Hasića u 44. i 48. minuti meča Mladost je  povela  2:0. Nadu Svatovcu da može do povoljnog rezultata,  donio je Demirović u 54. minuti. Samo sedam  minuta kasnije, Svatovac stiže do 2:2,  a vlastitu mrežu pogodio je Iljazović. Do kraj se rezultat nije mijenjao i ostalo je 2:2.

Rezultati 18. Kola: Mladost (M) – Svatovac  2:2; Bosna (K) – Radnički 2:1; Prokosovići  – Dizdaruša 1:0; Seona  – Bosna  (M) 4:2; Priluk – Gradina 3:1; Ingram –Budućnost  0:0; Mramor – Dinamo 0:1 i Lokomotiva – Sloga (T)  2:2.