Svježe vijesti:

Ermin Jusufović najbolji paraolimpijac Federacije BiH za 2017. godinu!


U organizaciji Sportskog saveza invalida Federacije Bosne i Hercegovine, danas je u Olimpijskoj dvorani Zetra pod pokroviteljstvom Olimpijskog komiteta održan Izbor za najboljeg sportistu 2017. godine.

U kategoriji paraolimpijski sportovi prvo mjesto osvojio je Ermin Jusufović. On je sa SKISO Sinovi Bosne Lukavac osvojio treće mjesto u Premijer ligi BiH u sjedećoj odbojci, dok je sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine nedavno osvojio i treće mjesto na Evropskom prvenstvu, za šta je između ostalog i dobio ovo priznanje.

Tokom tradicionalne sportske manifestacije u organizaciji sportskog saveza invalida, uručena su priznanja i zahvalnice sportskim klubovima,sportskim radnicima i sportistima na osnovu postignutih rezultata u 2017 godini.

Donosimo vam i zvaničan tekst dodjele:

Sportska dvorana Zetra odnosno prostorije Olimpijskog muzeja jučer su od 16-00 h bili mjesto održavanja manifestacije IZBOR SPORTISTE INVALIDA FBIH ZA 2017.GODINU
Manifestacija je započela intoniranjem himne BIH.
U ime organizatora manifestacije obratio se predsjednik Skupštine Sportskog saveza invalida Federacije Bosne i Hercegovine, Ekrem Julardžija.
Upravni odbor Sportskog saveza invalida Federacije Bosne i Hercegovine formirao je stručni žiri u sastavu: Branko Majstorović-predsjednik žirija i članovi - Salko Huskić, Husein Odobašić, Enver Mirvić i Suvad Merdan .
Najuspješnijem sportistima na manifestaciji „IZBOR SPORTISTE INVALIDA FBIH ZA 2017.GODINU“  proglašeni su:
ŽENE
PARAOLIMPIJSKI
1. ILMA KAZAZIĆ - skijanje
2. ALAMA HODŽIĆ - streljaštvo
3. BILJANA NEDIĆ - košarka u kolicima                                 
OSTALI SPORTOVI
1. VAHIDA BEŠLAGIĆ, SSI USK
2. SAFIJA KAHRIMANOVIĆ, SSI TK
MUŠKARCI
PARAOLIMPIJSKI SPORT
1. ERMIN JUSUFOVIĆ - sjedeća odbojka
2. EDIS IMŠIROVIĆ  - košarka u kolicima
3. MIRSAD BEGIĆ - streljaštvo
OSTALI SPORTOVI
1. NEDŽAD DEDIĆ, SUSRI KS
2. RASIM TOPALOVIĆ - SSI USK
3. MIRSAD KLIČIĆ - SSI USK
Na manifestaciji su dodijeljena priznanja i u sljedećim kategorijama:
SPORTSKI RADNICI
PARAOLIMPIJSKI SPORTOVI
Za najuspješnijeg sportskog radnika u sportu osoba sa invaliditetom u BiH  kategorija paraolimpijski sportovi izabrani su:
1. IGOR MANDIĆ - košarka u kolicima.
2. MIRSAD HASIĆ - streljaštvo
3. MIRSAD MIROJEVIĆ - sjedeća odbojka
KATEGORIJA OSTALI SPORTOVI
1. SELMO RATKOVIĆ - SSRI BPK
2. ŠABAN HASKIĆ
3. SANEL KOPIĆ - srednjobosanski kanton
TRENERI
PARAOLIMPIJSKI SPORTOVI
1. MIRZA HRUSTEMOVIĆ - sjedeća odbojka
2. HUSO ČAMO - atletika 
3. ARMEL MULIĆ - košarka u kolicima
OSTALI SPORTOVI
Za najuspješnijeg sportskog trenera  u kategoriji ostali sportovi osoba sa invaliditetom ovoj godini izabrani su:
1. ASMIR RAŠIDOVIĆ, SSI TK
2. MIRZETA ČAUŠEVIĆ, SSRI BPK
3. FUAD VRGORČEVIĆ, SSI ZDK
EKIPE - ŽENE
Stručni žiri proglasio je najuspješnije sportske ekipe u ženskoj konkurenciji za 2017.godinu u kategoriji paraolimpijski sportovi i ostali sportovi osoba sa invaliditetom.
PARAOLIMPISJKI SPORTOVI
Najuspješnija ženska ekipa u kategoriji paraolimpijski sportovi je
Reprezentacija SSI ZDK u streljaštvu.
OSTALI SPORTOVI                                           
Reprezentacija SSI ZDK u pikadu
Reprezentacija SSI TK u kuglanju 
EKIPE - MUŠKARCI                                       
PARAOLIMPIJSKI SPORTOVI
1. Reprezentacija BiH sjedećoj odbojci
2. Reprezentacija SUSRI KS u streljaštvu
3. Reprezentacija BiH u košarci u kolicima
OSTALI SPORTOVI
1. Reprezentacija SSI USK u malom nogometu
2. Reprezentacija SSI ZDK u sportskom ribolovu
3. Reprezentacija SUSRI KS u šahu
Priznanja najperspektivnijim mladim sportistima.
Najperspektivniji spotisti su i : SMAIL ZUFIĆ I DRAŽEN DUVNJAK  I EDNA ŠUNJIĆ
Posebna priznanja za izuzetan doprinos u razvoju i unapređenju sporta OSI F BiH
1. VESKO DRLJAČA 
2. RAŠID HADŽOVIĆ 
3. MENSUR SINANOVIĆ
4. NUSRET BARUČIJA
5. DAMIR ŽUGA
Upravni odbor Sportskog savez invalida FBiH i Organizacioni odbor Izbora sportiste godine dodijelio je specijalno priznanje a dobitnica je AZRA DEDIĆ
Pokrovitelj Izbora sportista godine BiH u sportu osoba sa invaliditetom  je Federalno ministarstvo kulture i sporta,
Suorganizator je Federalno ministarstvo za pitanja boraca odbrambenooslobodilačkog rata,
Zlatni sponzori su BH Telecom i Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo,   
Sponzori manifestacije su: Ministarstvo za boračka pitanja KS,  Općina Centar Sarajevo,  Paraolimpijski komitet BiH, Olimpijski komitet BiH, DIAMEDIC Sarajevo,  Apel promet DOO  Travnik, DIOM Mostar.
Medijski sponzori su BHTV,TVSA i RTV Jablanica







Izvor/foto:SodaLive.ba

LTK INFO