KBS "ORKKA" LUKAVAC - 7 TAKMIČARA OSVOJILO 7 MEDALJA - Izvjestaj sa državnog prvenstva Jajce i Sarajevo

U subotu 21.04.2018 godine u Jajcu održano je državno prvenstvo za djecu do 13 godina. Dokaz da se radi o jednom od najmasovnijih sportova u BiH je da je na ovom prvenstvu nastupilo 894 takmičara iz 110 karate klubova.

Klub borilackih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre na ovom prvenstvu nastupio je sa 5 mladih takmičara koji su prošli klubsku selekciju i izborili se da budu predstavnici KBS ORKKA na državnom prvenstvu.

Ovih 5 mladih klubskih nada, na državnom prvenstvu napravili su pravo malo čudo osvojivši 5 medalja i to 3 zlatne i titule prvaka BiH i dvije bronzane medalje, te na taj način plasiravši KBS ORKKA na odlično 6 mjesto u generalnom plasmanu klubova u društvo najboljih koji kako je vidljivo sa biltena su nastupili sa dvocifrenim brojem takmičara.

Zlatne medalje i titule prvaka BiH za 2018 godinu osvojili su:

Halilović Amra, borbe djevojčice 2007, -32 KG
Fajić Emina, borbe djevojčice 2005, -49 KG
Halilović Haris, borbe dječaci 2005, -50 KG

Bronzani su bili:

Halilović Emir, borbe dječaci 2007, -35 KG
Hadžihrustić Tea, borbe djevojčice 2007, +44 KG.

Drugog dana vikenda, u nedjelju 22.04.2018 god., u Sarajevu je održano državno prvenstvo za seniore na kojem je nastupilo 142 takmičara iz 48 karate klubova. Boje KBS ORKKA, u pratnji trenera Željka Zombre, branili su Čajic Hamza i Djozić Mensur, te ostvarili odličan rezultat osvojivši dvije bronzane medalje.

Čajić Hamza je na svom prvom seniorskom državnom prvenstvu bio 3 u kategoriji borbe seniori -84 KG i Djozić Mensur je bio 3 u kategoriji borbe seniori -75 KG.

Na ova dva državna prvenstva, 7 takmičara KBS ORKKA su osvojili 7 medalja što je puni učinak i prava rijetkost u karate sportu, kada uzmemo u obzir konkurenciju i masovnost, jer je svaka kategorija brojala na desetine takmičara.